Neden eLogo İSG?

Hızlı, güvenli, esnek

OSGB ya da tehlike sınıfına göre kanunlarla belirlenen sürelerde İSG Uzmanı ve İşyeri Hekimi bulundurmanız gerekiyorsa, kayıt altına almanız gereken tüm verilerinizi eLogo İSG’ye kolayca kaydedin, güvenle ÇSGB’ye gönderin.

KİMLER KULLANABİLİR?

Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri(OSGB), tehlike sınıflarına göre zorunluluk kapsamına giren tüm işletmeler, bireysel olarak hizmet veren İş Güvenliği Uzman ve İşyeri Hekimleri

YASAL ZORUNLULUKLAR

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Nedir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 27.02.2018 tarihinde yayımlanan genelge kapsamında iş sağlığı ve güvenliği hizmeti almakla yükümlü işyerleri, 01.07.2018 tarihinden itibaren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen entegratörler üzerinden talep edilen verileri elektonik ortamda göndermekle yükümlü tutulmuştur.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu için Tıklayınız

İlgili Genelge için Tıklayınız

Elogo İSG AVANTAJLARI

Bakanlık Onaylı

eLogo İSG, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından entegratörlük onayı almış bir çözümdür.

Cloud ve On-Premise Seçeneği

Cloud ve on-Premise kullanım seçenekleri ile eLogo İSG’yi dilerseniz cloud, dilerseniz de kendi lokal sunucularınızdan kullanın.

10 Yıl Saklama

Gönderileriniz elektronik belge niteliği taşıdığından gerekli olan 10 yıl saklama hizmeti eLogo güvencesi ile verilir.

e-Reçete Özellikli

e-Reçetelerinizi kolayca hazırlayıp, gönderin.
    e- Arşiv Uygulaması Hakkında

    433 Seri Nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile yürürlüğe giren e-Arşiv Uygulaması, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak faturanın elektronik ortamda oluşturulması, elektronik ortamda muhafazası, ibrazı ve raporlamasını kapsayan bir uygulamadır.

    e-Arşiv Uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin, öncelikle e-fatura uygulamasına kayıtlı olmaları gerekmektedir.

    Elektronik Fatura Kayıt Sistemi (EFKS) kapsamında faturalarını elektronik ortamda oluşturma ve muhafaza izni almış olan mükellefler, 1/4/2015 tarihinden geç olmamak üzere Başkanlığın kendilerine yazıyla bildireceği bir tarihe e-Arşiv Uygulamasına geçmek zorundadırlar.

    İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan ve 2014 yılı gelir tablosu brüt satış hasılatı tutarı 5 milyon lira ve üzerinde olan mükellefler, en geç 1/1/2016 tarihine kadar e-Arşiv Uygulamasına geçmek zorundadır.